Ricoh balooning / foto: archiv
Aktuality na Facebooku

Projekt RicohTransRepublika

Pokus o nový český rekord v délce a výdrži letu v horkovzdušném balónu RICOH aneb letíme pro neziskovku Kolpingova rodina Smečno!

České balónové létání se může pyšnit novým rekordem. Horkovzdušný balón řízený Janem Suchým a Ondřejem Kostrhunem včera stanovil nové rekordy ve třech parametrech v kategorii AX10: nejdelší doba letu, největší dosažená vzdálenost i nejvyšší dosažená výška.

Start balónu proběhl v sobotu 25. 2. v 7:07 z okolí Turnova. Posádka strávila ve vzduchu 9 hodin, 59 minut, urazila celkem 550,57 kilometrů a během letu dosáhla maximální výšky 4 012 metrů.

Dvoučlenná posádka, Ondřej Kostrhun a Jan Suchý, se pokusí překonat stávající český rekord a zapsat se tak ho historie aviatiky! Hlavním partnerem projektu a poskytovatelem balónu je společnost RICOH.

Let bude věnován neziskové organizaci Kolpingova rodina Smečno, která od firmy Ricoh obdrží tiskové zařízení Ricoh, ukázkové hodiny létání pro děti ve Smečně a další podporu.

Trať letu bude koncipována tak, aby vzdálenost letu překročila alespoň 400 km, dobu letu nejméně 8 hodin a maximální dosaženou výšku 4 km.

Cíl

Stanovení nového českého rekordu v překonané vzdálenosti, době trvání a výšce letu horkovzdušného balónu kategorie AX10.

Kdy poletíme

Start proběhl v ranních hodinách v sobotu 25. 2. 2017 v 7:07.

Kam poletíme

Letíme TransRepublika! Začátek u Trutnova a pokud se vše podaří přistaneme na slovensko-maďarské hranici.

Aktuální rekord

V březnu roku 2016 byl stanoven český rekord v kategorie AX8: Doba trvání letu: 7h 23m 30s. Vzdálenost: 214,4 km, Nadmořská výška: 1 360 m.

Ricoh

Ricoh
website
RicohTransRepublika na Facebooku

RicohTransRepublika
na Facebooku
RicohTransRepublika na YouTube

RicohTransRepublika
na YouTube